Իրանը կգործարկի 29 հանքավայր և հանքարդյունաբերական նախագծեր
Իրանի հանքերի և հանքարդյունաբերության զարգացման և վերանորոգման կազմակերպության (IMIDRO) ղեկավար Վաջիհոլլահ Ջաֆարիի խոսքով՝ Իրանը պատրաստվում է 29 հանքեր և հանքեր գործարկել ամբողջ երկրում: Հանքարդյունաբերության նախագծեր.
Վաջիհոլլահ Ջաֆարին հայտարարեց, որ վերոնշյալ նախագծերից 13-ը վերաբերում են պողպատի արդյունաբերության շղթային, 6-ը՝ պղնձի արդյունաբերության շղթային, իսկ 10 նախագիծը ֆինանսավորվում է Iran Minerals Production and Supply Company (Iran Minerals Production and Supply) կողմից։ Ընկերությունը (որը նշված է որպես IMPASCO) իրականացվում է այլ ոլորտներում, ինչպիսիք են հանքարդյունաբերությունը և մեքենաների արտադրությունը:
Վաջիհոլլահ Ջաֆարին հայտարարել է, որ մինչև 2021 թվականի վերջ ավելի քան 1,9 միլիարդ ԱՄՆ դոլար կներդրվի պողպատի, պղնձի, կապարի, ցինկի, ոսկու, ֆերոքրոմի, նեֆելինային սիենիտի, ֆոսֆատի և հանքարդյունաբերության ենթակառուցվածքներում։ .
Վաջիհոլլահ Ջաֆարին նաև հայտարարել է, որ այս տարի երկրի պղնձի արդյունաբերության ոլորտում վեց զարգացման ծրագիր կսկսվի, այդ թվում՝ Սարչեշմեի պղնձի հանքավայրի զարգացման նախագիծը և մի քանի այլ պղնձի խտանյութեր: նախագիծը։